Зимові прогулянки оздоровлюють людей похилого віку

зимові прогулки 1

Зима – непроста пора року, коли доводиться пристосовуватися під погодні умови, морози, короткий світловий день. У людей похилого віку в цей час можуть загострюватися хронічні, сезонні захворювання, з'являтися болі в суглобах, опорно-руховому апараті, спазми кровоносних судин.

Короткий світловий день може сприяти пригніченому стану, дискомфорту, сонливості, слабкості тощо.

Тому в зимовий час важливо залишатися активним та соціально-адаптованим. Прогулянки на свіжому повітрі покращать ваш настрій, стан, підвищать вашу впевненість та самооцінку.

Плануйте ваш порядок дня. Використовуйте світловий день максимум. Зробіть прогулянки обов'язковою частиною свого порядку дня. Навіть нетривала прогулянка краща, ніж нічого. Почніть з малого, поступово збільшуючи відстань.

Для підтримки хорошої фізичної форми, зміцнення м'язових тканин виконуйте спеціальні вправи та легкі розтяжки (див. статтю Вправи та легкі розтяжки для людей похилого віку). Однією з корисних та доступних форм активності є ходьба, прогулянки на свіжому повітрі, що сприяє підвищенню імунітету, силі, енергії, стимулює кровообіг, обмінні процеси в організмі, м'язах та суглобах, нормалізує дихання та тиск.

Обов'язково підготуйтеся до прогулянки.

По-перше, переконайтеся, що ви одягнені відповідно до умов. Одягайте багато шарів одягу. Останній шар - вітрозахисна та водонепроникна куртка, пальто.

Більшість тепла тіла йде через кінцівки. Вибирайте міцне, тепле, зручне взуття на низьких підборах. Підошва має бути неслизькою, використовуйте накладки на взуття, які запобігають ковзанню.

Теплі шапка та рукавички захистять ваші вуха та руки.

Зима відома коротким світловим днем. Носіть яскравий одяг та світловідбиваючі елементи, щоб було видно, що ви йдете.

Носіть рюкзак або сумку на поясі, щоб ваші руки не були зайняті.

Продумайте свій маршрут. Щоб дорога була людною, достатньо освітленою, рівною, розчищеною.

Прийміть правильну поставу - встаньте прямо, дивіться прямо вперед і підніміть підборіддя. Нехай ваші плечі опустяться вниз та назад, а живіт втягнеться. Ідіть поволі, спираючись на всю ступню, уважно дивіться куди ступаєте, щоб уникнути ділянок з льодом, обледенілих щаблів або бордюрів.

В ожеледицю ходіть ніби трохи ковзаючи, немов на маленьких лижах, наступайте на всю підошву.

Можливо, вам знадобляться технічні засоби, такі як тростина або ходунки. Порадьтеся зі своїм лікарем.

Залучайте до своїх прогулянок друзів, родичів. Тоді вони стануть особливо приємними.

Якщо гуляєте самі, отримайте від прогулянки максимум насолоди. Поспостерігайте за тим, що відбувається навколо. За дітками, собачками, кішечками, сніжинками. Зверніть увагу, яка особлива зимова казкова атмосфера.

Позитив, який ми відчуваємо під час або після прогулянки незалежно від погоди, не випадковий. Швидше, це результат того, як наш мозок реагує на природне середовище.

Якщо зір вас підводить, трапилася негода, хуртовина, для власної безпеки, щоб уникнути падінь, плануйте свої прогулянки на світловий день. У темний час гуляйте за допомогою близьких.

Якщо відчуваєте, що втрачаєте рівновагу, послизнулися, потрібно згрупуватися, бути готовим до падіння, це зменшить силу удару.

Краще падати на бік, не приземляйтеся на випрямлені руки, втягніть голову в плечі, лікті притисніть до боків.

При падінні на спину, притисніть підборіддя до грудей.

Телефон розташуйте так, щоб можна було легко дістати його, навіть якщо впали.

Дотримуючись рекомендацій, зробіть свої прогулянки безпечними та захоплюючими. Фізична та соціальна активність дозволить вам залишатися у чудовій формі в ці зимові дні. Не забувайте про правильне різноманітне харчування, здоровий сон, питний режим. Пам'ятайте, що вік це більше про ваш стан та настрої, ніж про роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

ukУкраїнська