Використовуємо ходунки правильно

kak ispolzovat hodunki

Освоюємо ходунки правильно

Ходунки – універсальний засіб для безпечного пересування після інсульту, травм опорно-рухового апарату, а також для людей похилого віку. Є як фізичною так і моральною підтримкою, часто люди похилого віку уникають прогулянок, щоб уникнути падінь, навіть якщо вони ходять досить впевнено. Ходунки є надійною опорою для пересування будинку і на вулиці.

При покупці ходунків зверніть увагу на їхню якість, зручність. Ходунки повинні бути легкими і водночас міцними та стійкими. На ніжках мають бути якісні гумові наконечники, що запобігає ковзанню. Ручки – м'якими, ергономічними. Добре, якщо регулювання по висоті, т.к. дуже важливо виставити правильну висоту під зростання користувача.

Після травми ноги, операцій важливо почати ходити якомога раніше. Літнім людям важливо залишатися активними та соціально адаптованими. Ходунки стануть вірними помічниками та опорою.

Використовуємо ходунки правильно:

1. Налаштуйте ходунки під зростання користувача

Правильно підібрана висота знизить навантаження на спину та плечі при ходьбі.

Відрегулювати ходунки може ваш лікар або зробити це самостійно. Коли користувач входить у ходунки:

─ його руки звисають з боків, то верх ходунка має збігатися з його зап'ястям.

─ спирається на ручки ходунків, його плечі повинні бути розслаблені, лікті трохи зігнуті під кутом 15-20 градусів.

2. Підготуйте приміщення

Підготуйте своє приміщення для безпечного вільного переміщення на ходунках.

Розставте меблі таким чином, щоб забезпечити широкі безперешкодні проходи.

Проходи мають бути добре освітлені.

Заберіть килимки, за які можна зачепитися.

Заберіть дроти та інші предмети з підлоги.

Підлоги мають бути сухі.

Подбайте, щоб все необхідне було під рукою.

Носіть тапочки на гумовій або іншій ковзаній підошві.

Носіть речі без допомоги рук, у рюкзаку, сумці на поясі, у фартуху з кишенями. Є також кишені, що кріпляться на ходунки.

3. Починаємо ходити

Переконайтеся, що ходунки відрегульовані під ваше зростання. При ходьбі залишайтеся у вертикальному положенні, не горбиться, тримайте поставу. Дивіться прямо перед собою, не вниз. Перед тим, як зробити крок, переконайтеся, що всі чотири ніжки ходунків стоять на землі (підлозі). Починаємо ходити зі слабкою, травмованою ногою. Якщо обидві ноги однакової сили, не має значення, з якої ноги починати ходьбу.

Перемістіть ходунки на один крок попереду на всі чотири ніжки.

Ідіть слабкою ногою, спираючись руками на ходунок.

Приставте до неї сильну ногу чи поставте сильну ногу трохи попереду.

Зберігайте відстань між вами та ходунками та тримайте пальці ніг усередині ходунка. Якщо ви настанете надто близько до передньої частини ходунків, ви можете втратити рівновагу. Відстань між вами та передньою частиною ходунка має бути не менше 15–20 см.

Продовжуйте, слабка нога – сильна нога.

Ви використовуєте руки, щоб підтримати частину ваги тіла. У міру того, як ваша сила і витривалість покращуються, ви поступово зможете перенести навантаження на ноги.

При повороті завжди робіть невеликі кроки, рухайтеся повільно. Переміщуйте ходунки за ними на невелику відстань. Також можна здійснити поворот, пройшовши з ходунками по великому колу.

При ходьбі не ставте ходунки надто далеко попереду себе. Хороше правило - тримати перед собою ходунка не більше ніж на один крок.

4. Встаємо/сідаємо на стілець

Сідати і вставати максимально зручно зі стільця з підлокітниками. Так як спиратися потрібно на підлокітники, у жодному разі не тягніть і не нахиляйте ходунки, щоб допомогти встати, це призведе до падіння.

Встаємо зі стільця

Поставте ходунок перед собою відкритою стороною до себе

Спираючись на підлокітники руками, прийміть положення стоячи.

Візьміться за ручки ходунків.

Переконайтеся, що ви готові йти.

Пересуньте ходунки вперед на чотири ножки.

Починайте ходьбу зі слабкої ноги (див. вище).

Сідаємо на стілець

Зробіть кроки назад, відчуйте, що стілець упирається у ноги.

Обіпріться спочатку однією рукою потім другою на поручні стільця.

Нахиліться вперед і посуньте вперед слабку ногу.

Повільно сядьте на стілець.

5. Використання ходунка на бордюрі

Піднімаємось на бордюр (бровку)

Підійдіть якомога ближче до брівки

Пересуньте ходунок на брівку, переконайтеся, що всі чотири ніжки стоять стійко.

Обіпріться руками на ходунок.

Підніміться із сильної ноги.

Приставте слабку.

 

Сходимо з бордюру

Підійдіть близько до краю брівки.

пересуньте ходунок униз на землю.

Переконайтеся, що він стоїть на чотирьох ножках.

Зійдіть зі слабкої ноги.

Обіпріться на ходунок руками.

Зійдіть сильною ногою.

Отже, підйом з сильної ноги, спуску зі слабкою.

Ніколи не використовуйте ходунки для підйому або спуску більш ніж на одну сходинку. Ви не зможете підніматися і спускатися сходами з ходунками. Попросіть когось перенести ходунки вгору і вниз сходами за вас.

Оглядайте гумові наконечники на ніжках ходунка. При зносі та пошкодженні відразу замініть їх. Вони забезпечують стійкість та запобігають ковзанню.

Щоб навчитися правильно користуватись ходунками, потрібна практика, тому що рухи не завжди інтуїтивно зрозумілі. Неправильне використання ходунків може фактично збільшити ризик падіння чи болю у тілі. Привальне використання ходунків підвищить вашу рухливість та безпеку.

Найбільш поширені ходунки із чотирма гумовими наконечниками на ніжках. Щоб рухатися вперед, потрібно підняти та поставити ходунок перед собою (перемістити). На мій погляд, це найбільш зручні і безпечні ходунки, оскільки мають гарну стійкість.

Якщо у вашого ходунка є колеса, ви штовхатимете його вперед, щоб рухатися вперед. Це можуть бути ходунки з двома колесами на передніх ніжках або ролатори.

Ролотори відмінний засіб для активних користувачів. Призначені для тривалих прогулянок, походів до магазинів тощо. Ролотори мають чотири колеса, передні поворотні, оснащені ручним та стоянковим гальмами. Мають гарну маневреність і прохідність навіть по нерівних поверхнях. Оснащені сидінням для відпочинку, поставивши роллатор на гальмо стоянки, можна присісти і відпочити в будь-якому місці. Також є сумка для особистих речей, покупок тощо. Ручки ролатора регулюються по висоті під зріст користувача. Можуть використовуватися вдома та на вулиці.

Компанія «ІнваМед» пропонує широкий вибір якісних ходунків та ролатори. Звертайтеся.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

ukУкраїнська